ابزار آلات بادی (پنوماتیک)

ابزار آلات با صرفه اقتصادی و طول عمر بالا

ابزار پنوماتیک چیست؟

یک ابزار بادی penumatic tools، ابزار هوا نوعی از ابزار قدرت است که توسط هوای فشرده توسط کمپرسور هوا هدایت می شود. ابزار پنوماتیک چیست نیز می تواند توسط دی اکسید کربن فشرده (CO2) ذخیره شده در سیلندرهای کوچک که امکان حمل و نقل را دارند هدایت شودبیشترین ابزار پنوماتیک، هواپیما فشرده را با استفاده از یک موتور پنوماتیک کار می کند. در مقایسه با ابزار معادل الکتریکی، ابزار پنوماتیک برای اجرای و نگهداری بدون خطر جرقه، کوتاه شدن یا برق ضربه،ایمنی بیشتری دارند و نسبت به وزن کمتری دارند. علاوه بر این، در صورتی که ابزار مشکلی یا بیش از حد باشد، آنها به احتمال زیاد خود را از بین می برند،ابزار بادی درجه یک با طول عمر کوتاه ارزان تر است و به عنوان ابزارهای یکبار مصرف در صنایع ابزار مورد استفاده قرار می گیرد، در حالی که ابزار هوا درجه صنعتی با طول عمر بیشتر گران است. به طور کلی، ابزار بادی ارزانتر از ابزارهای مشابه موتور الکتریکی است. با این حال روانکاری معمولی ابزار هنوز لازم است،بیشترین ابزار پنوماتیک با هوا فشرده در ۴ تا ۶ بار تامین می شود.

ابزار بادی
ابزار آلات بادی
ابزاری با صرفه اقتصادی

چطور این ابزار کار راحت تر میکند؟

به طور کلی ابزار آلات بادی ارزانتر از ابزار های مشابه موتور الکتریکی است و به روانکاری به طور منظم از ابزار مورد نیاز است،در عین حال حال مضرات چیزی غیر معمولی می باشد ،به عنوان مثال نیاز به یک کمپرسور هوا،شیلنگ فنری،واحد مراقبت و کوپلینگ های باد برای اتصال ادوات به هم ،ابزار پنوماتیک چیست:

در قدیم در بازار محبوب نبودند و همواره در صنایع و تولید جهانی بوده اند ولی در بازار اخیر گونه ای تولید شده اند تا کار شما را آسان کرده و کار سخت را ازبین ببرند و نیاز همراه در هر صنعتی بر طرف کند و زندگی صنعتی را اسان و راحت تر کند با انواع مختلف ابزار پنوماتیک این ابزار ها به گونه ای طراحی شده اند همراه با رطوبت گیر(واحد مراقبت) شیلنگ فنری و کمپرسور باد و کوپلینگ های ارتباطی نیروی انسانی را به حداقل رسانده و تمامی کار را با نیروی ابزار آلات پنوماتیکی انجام می شود.

ابزار پنوماتیک
ابزار الات پنوماتیک
ابزار آلات پنوماتیک به همراه کمپرسور باد و شیلنگ فنری

مزایا و معایب ابزار الات بادی:

ابزار پنوماتیک مزایای بسیاری دارد که باعث افزایش محبوبیت آنها شده است. مزایای استفاده از هوای فشرده برای ابزارهای قدرت عبارتند از:

 1. ارزان و به صرفه اقتصادی نسبت به ابزار برقی .
 2. امنیت بالا کاری برای استفاده.
 3. آسان برای انجام انواع کارهای صنعتی.
 4. بسیار سبک و جمع و جور ،قابل حمل.
 5. نرخ سرقت پایین.

  معایب :

  کمبود اولیه وسایل ابزار بادی نیاز به یک کمپرسور هوا دارد که می تواند گران باشد.ابزار پنوماتیک چیست نیاز به یک فیلتر هوا و رطوبت (واحد مراقبت) دارد که باید به درستی نگهداری و به طور مرتب روغن زده شود،نیاز به شیلنگ فنری یا معمولی برای ارتباط با کمپرسور دارد، و کوپلینگ های باد اتصال برای پیوند ادوات باد و عدم وجود ابزارهای نگهداری می تواند منجر به آسیب رسیدن به دستگاه شود،دستگاه های پنوماتیک شدیدا در برابر اب و خشکی قطعات اسیب پذیر هستند پس برای طول عمر بالا نیاز مند نگه داری توسط واحد مراقبت می باشند که هم از آب جلوگیری می کند و هم به صورت مرتب به دستگاه روغن تزریق می کند.

( سیستم کامل پنوماتیک (بادی) به صورت تصویری)

ابزار پنوماتیک چیست

اصطلاحات فنی ابزار آلات بادی :

ابزار پنوماتیک با استفاده از معیارهای مختلف رتبه بندی می شود:

 1. سرعت آزاد (rpm).
 2. فشار هوا (psi / bar).
 3. مصرف هوا (cfm / scfm )
 4. قدرت دستگاه(HP)اسب بخار
 5.  اندازه اسپیندل. هر یک از ابزارهای خاص دارای الزامات خاص خودش است که سازگاری آنها با سیستم های کمپرسور هوا را تعیین می کند.

 جریان هوا، مربوط به مصرف هوا در ابزار پنوماتیک، نشان دهنده مقدار هوای فشرده است که از طریق بخش طی یک واحد زمانی عبور می کند. این در l / min، m3، در مقدار معادل در هوای آزاد در شرایط استاندارد مرجع استاندارد (SRA) نشان داده شده است. به عنوان مثال: + ۲۰c، ۶۵٪ رطوبت نسبی، ۱۰۱۳ mbar، مطابق با هنجارهای NFE.

ابزار آلات بادی
ابزار آلات پنوماتیک
ابزار آلات صنعتی بادی و کارگاهی

انواع ابزار آلات پنوماتیک (بادی)

 1. بکس بادی با درایو های متفاوت
 2. سنگ فرز اهنگری بادی
 3. مینی سنگ اهنکری بادی
 4. پیچ گوشتی بادی
 5. دریل بادی با سه نظام مختلف
 6. فرز انگشتی بادی
 7. جغجغه بادی با درایو مختلف
 8. منگنه کوب و میخکوب بادی با سایز های متفاوت
 9. چکش های بادی با وزن و سایز های مختلف
 10. قیچی و اره بادی
 11. سنباده بادی با طرح ها و اندازهای مختلف
 12. پرچ کن و مهره پرچ کن بادی

2 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

Enter Captcha Here : *

Reload Image

فهرست