کمپرسورهای تولید هوا از ۱۰ تا ۱۰۰۰ لیتر

با دبی (هوا خروجی) متفاوت از ۶ تا ۱۰ بار

کمپرسورها باد صنعتی از لحاظ تولید هوا خروجی (دبی) به دو دسته تقسیم می شوند:
 1. کمپرسور باد با تانک(منبع) و خروجی ثابت
 2. کمپرسور باد اسکورو با هوا خروجی بالا
۱:کمپرسور باد صنعتی معمولی :کارگاه / گاراژ ۱۱۰-۱۲۰ ولت یا ۲۳۰-۲۴۰ ولت است. اشکال مخزن کمپرسور عبارتند از: “پنکیک”، “مخزن دوقلو”، “افقی” و “عمودی”. بسته به اندازه و هدف کمپرسورها می توانند ثابت یا قابل حمل باشند و با منبع یا تانک از ۱۰ تا ۱۰۰۰ لیتر با تولید هوا خروجی به صورت معمولی نسبت به حجم تانک با ۷ بار خروجی می باشد با استفاده از یک سیلند با قرار دادن بروی تانک کمپرسور باد که نسبت به حجم منبع یک سیلند یا چند سیلند می باشد توسط پیستون های موجود در سیلند هوا به یک تانک  فشرده سازی شده حجم هوا در این تانک بستگی به تنظیم مصرف کننده توسط قطع کن دستگاه دارد که از ۱ بار تا ۱۰ بار می باشد و این نوع کمپرسور یک حجم ثابت هوا را در فشارهای بالا فراهم می کند و نسبت به نیاز مصرف کننده حجم تانک و هوای خروجی از کمپرسور متفاوت می باشد که تانک یا منبع دستگاه می تواند نسبت به نیاز مصرف کننده به صورت عمودی یا افقی طراحی و ساخته شود یک کمپرسور هوا یک دستگاه است که قدرت (با استفاده از موتور الکتریکی، دیزلی یا موتور بنزینی و غیره) را به انرژی بالقوه ذخیره شده در هوا تحت فشار (یعنی هوا فشرده) تبدیل می کند،با استفاده از یکی از چندین روش کمپرسور، هوا را در یک تانک ذخیره می کند و فشار را افزایش می دهد. هنگامی که فشار مخزن به حد بالای مهندسی خود می رسد، کمپرسور هوا خاموش می شود توسط قطع که روی بار مورد نظر تنظیم شده و سپس هوای فشرده در مخزن نگهداری می شود تا زمانی که به استفاده از آن بپردازید. انرژی موجود در هوای فشرده می تواند برای انواع برنامه های کاربردی مورد استفاده قرار گیرد، با استفاده از انرژی جنبشی از هوا به عنوان آن آزاد شده و مخزن کم فشار شده هنگامی که فشار مخزن به پایین ترین حد خود می رسد، کمپرسور باد صنعتی دوباره روشن می شود و مخزن را دوباره فشار مورد نظر که تنظیم شده می رساند کمپرسور هوا باید از یک پمپ تمایز داشته باشد، زیرا برای هر گاز / هوا کار می کند، در حالی که پمپ ها روی مایع کار می کنند.
کمپرسور باد افقی با تمام تجهیزات
کمپرسور باد افقی با تمام تجهیزات
کمپرسور باد افقی با تمام تجهیزات
کمپرسور باد ایستاده با تمام تجهیزات
کمپرسور باد ایستاده با تمام تجهیزات
کمپرسور باد ایستاده با تمام تجهیزات
۲:کمپرسور باد صنعتی اسکورو:
کمپرسورهای هوا با استفاده از حرکت ثابت پیستون ها، از این اصل استفاده می کنند. آنها از شیرهای یک طرفه استفاده می کنند تا هوا را به داخل و خارج از محفظه ای که پایه آن یک پیستون متحرک است هدایت کند. هنگامی که پیستون در پایین ترین کورس قرار می گیرد، هوا را داخل محفظه قرار می دهد. هنگامی که آن را روشن است کمپرسور های اسکورو با دارا بودن موتور های قوی خود قادر خواهد هوا خروجی بالایی برای کار چکش های بادی و انواع دستگاه های سند بلاست می باشد و قادر خواهند بود در هر دقیقه هزاران لیتر باد تولید کرده و به مصرف کننده انتقال دهند این کمپرسور های تولید باد هم به صورت ثابت بوده و هم به صورت قابل حمل و جابجا شونده عرضه می شود که دارای موتور های الکتریکی و موتورهای بنزینی و دیزلی نیز می باشد که به صورت یک مرحله ای و دو مرحله نیز هستند که دو مرحله انها قادر خواهد بود از ۵ تا ۳۰ اسب بخار قدرت تولید کند  کمپرسورهای دو مرحله کارایی بیشتری نسبت به همتایان تک مرحله دارند. به همین دلیل، این کمپرسورها شایع ترین واحدها در جامعه تجاری کوچک هستند. ظرفیت هر دو کمپرسور تک مرحله و دو مرحله ای به طور کلی در اسب بخار (HP)، پایه فوت مکعبی در هر دقیقه (SCFM) * و پوند در هر مربع اینچ (PSI) ارائه می شود. * به میزان کم، برخی از کمپرسورها در پاکت مکعبی واقعی در هر دقیقه (ACFM) رتبه بندی می شوند. با این حال، دیگران در هر فوت مکعب (CFM) رتبه بندی می شوند. استفاده از CFM برای اندازه گیری کمپرسور نادرست است زیرا نشان دهنده یک جریان  است که مستقل از مرجع فشار است. یعنی ۲۰ CFM در ۶۰ PSI
مصارف در صنعت :
کمپرسورهای هوا دارای کاربردهای زیادی هستند از جمله: تهیه ی هوای با فشار بالا برای پر کردن سیلندرهای گاز، تهویه هوای معتدل فشار متوسط ​​به یک غواص تهیه شده در زیر سطح آب، تهیه هوای معتدل فشار هوا برای رانندگی برخی از مدارس و سیستم های کنترل پنوماتیک تهیه مقدار زیادی از فشار هوا متوسط ​​به قدرت ابزار پنوماتیک، مانند jackhammers،چکش های بادی پر کردن مخزن هوای فشار بالا (HPA)، برای پر کردن لاستیک ها، و تولید حجم زیادی از هوا فشار متوسط ​​برای پروسه های صنعتی در مقیاس بزرگ (مانند به عنوان اکسیداسیون برای سیستم های پاکسازی خانه های کاکس و یا سیمان
کمپرسور باد اسکورو ثابت با تمام تجهیزات و درایر
کمپرسور باد اسکورو ثابت با تمام تجهیزات و درایر
کمپرسور باد اسکورو ثابت با تمام تجهیزات و درایر
کمپرسور باد اسکورو قابل حمل دیزلی
کمپرسور باد اسکورو قابل حمل دیزلی
کمپرسور باد اسکورو قابل حمل دیزلی

4 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • سلا من یه سوالی دارم کمپرسور دیزلی که هواکوب باشه برقیش هم موجوده یا فقط با سوخت هستن همشون؟

  پاسخ
  • سلام روز بخیر .منظورت تو واضح تر بگو کمپرسور دیزلی اسمش روش هست منظور برقی یعنی چی ؟
   کمپرسور دو مدل هست یک مدل برقی یه مدل با بنزین و یا گازوئیل کار میکنه.

   پاسخ
 • سلام یه اشباهی کردم کمپرسور باد از مغازه سرکوچمون خریدم قیمتش که گرونه هیچ روغن هم می ریزه واسه تعمیرات کمپرسور باید کجا برم؟

  پاسخ
  • سلام وقت بخیر
   این مدل کمپرسور ها دارای برند می باشند و باید به نمایندگی مراجعه کنید که اگر شامل گارانتی بود هزینه تعمیر از شما گرفته نشه.

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

Enter Captcha Here : *

Reload Image

فهرست